Kerst is weer voorbijgevlogen! Althans zo voelt het voor mij. Op kerstavond beginnen wij altijd met een winterse wandeling, zelfgemaakte worstenbroodjes en iets kleins onder de kerstboom. Eerste en tweede kerstdag eten we gezellig met familie en gaan we tussendoor ook nog wel wandelen, of spelen we een spel. Lijkt me een tamelijk typische kersttijd, maar wie weet zijn er ook families die hun kerst heel anders doorbrengen! Vandaag laat ik jullie de toetjes en tussendoortjes zien die ik tijdens kerst heb gemaakt.
Voor beide kerstdagen maakte ik het toetje, wat vind ik dat toch leuk om te doen! Voor Eerste Kerstdag maakte ik een cheesecake met bosvruchtensaus. Ik gebruikte voor de cheesecake het recept van Nigella Lawson, en de bosvruchtensaus heb ik gemaakt volgens dit recept. Dit tweede recept heb ik eens helemaal gevolgd, maar nu was er iemand bij die geen chocolade lustte, dus moest ik even een oplossing bedenken! Zelf vind ik die met witte chocolade romiger, maar deze zonder chocolade was ook een succes!
De chocoladewaaiertjes geven het toetje net wat extra’s! En bij een feestelijke gelegenheid doen zo’n decoraties het altijd goed. Dit ga ik nog vaker doen!
Omdat ik voor de cheesecake ook losse eidooiers gebruikte, had ik nog een kommetje met 3 eiwitten over. Tja, weggooien is ook zonde! Daarom ging ik voor hét recept met eiwit: meringue! Ik had het nog nooit eerder gemaakt, dus ik vond het wel heel spannend.. Maar het opkloppen van het eiwit ging goed, en ik voegde langzaam de suiker erbij. Een theelepeltje azijn erbij.. en toen zag het er net uit als gesmolten marshmallows!
Na een halfuurtje in de oven en twee uurtjes afkoelen (daarvoor plakken ze nog vast aan de bakplaat), had ik heerlijk zoete meringues die aan de binnenkant nog zacht waren. Superlekker! Volgende keer met iets minder suiker, haha. Ook zeker iets wat ik nog vaker ga proberen.
Na al dat bakken heb ik eindelijk weer tijd voor wat haakwerk 🙂 De laatste tijd heb ik door de weinige uurtjes daglicht niet zoveel foto’s gemaakt, dus die komen later! Ik hoop dat jullie ook een gezellige kerst hebben gehad en heerlijk hebben gesmuld!